X
X
TRY

SEO Performansınızı Artıracak İpuçları

AnasayfaYazılarSEO Performansınızı Artıracak İpuçları

Web siteleri için SEO çalışmaları hayati önem taşıyor. Bu çalışmalar olmadan sitelerin başarıya ulaşmaları ve rakiplerini geride bırakmaları mümkün değil. En çok tercih edilen siteler dahi sürekli olarak seo hizmeti almaya devam ediyor. Siz de sahip olduğunuz web sitesinin SEO performansını yükseltmek ve arama motorunun ilk sayfalarında kendinize yer bulmak istiyorsanız zaman kaybetmeden size vereceğimiz ipuçlarını uygulamaya başlayın.

Trafiğinize Göre Site Hızınızı Maksimize Edin!

Google tarafından belirlenen SEO kuralları her sene değişikliğe uğruyor. Yıldan yıla yeni eklemeler oluyor ve her geçen dönemde daha kaliteli web siteleri oluşturulmaya başlanıyor. SEO’nun hayatımıza girdiği ilk günlerden itibaren site hızı çok önemli bir etmen olarak göze çarpıyor. Yeni dönemde de bu durum değişmiş değil. Sitenizin hızını yoğun trafiğe sahip olan sayfalara yönlendirerek çok daha kaliteli bir web sitesine sahip olmanız mümkün. Sahip olduğunuz site hızınızı tüm sayfalara eşit bölmek gibi bir şartınızın olmadığını bilmelisiniz.

Dahili Bağlantı Kullanımını Artırın!

Sitenizde dahili bağlantıların kullanılması sizi SEO çalışmalarında her zaman ön plana çıkaracaktır. Bildiğiniz gibi seo danışmanlığı sunan firmalar her zaman backlink hizmetinin öneminden bahsediyor. Ancak dahili linklerin de benzer bir öneme sahip olduğunu bilmelisiniz. Ziyaretçileri sitenizin farklı sayfalarına yönlendiren dahili bağlantıları kullanabilirsiniz. Ancak bu bağlantılar kullanıcıyı faydalı bir sayfaya yönlendirmiyorsa SEO yönünden sizlere bir katkı sağlamaz. Sadece kullanmak için bu bağlantılara yer vermeyin.

İçeriklerinizi Görsel Öğeler ve Maddelemeler İle Zenginleştirin!

Her zaman kaliteli içerik kullanımı SEO çalışmalarında öne geçmenizi sağlıyor. Kullanacağınız içeriklerin özgün olması tabi ki en önemli şart. Ancak bunun yanında birçok yönden zengin bir içerik olması da gerekli. İçeriğinizde fotoğraflara ve videolara yer verirseniz çok daha etkileyici bir içerik oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra içeriklerde maddeleme seçeneklerini kullanmanız daha akıcı bir içeriğe sahip olmanızı sağlayacaktır.

İçeriklerinizde Ara Başlıklar İle Daha Okunur Hale Getirin!

Maddeleme yöntemlerinin yanında ara başlıklar da çok büyük öneme sahip. Sıklıkla ara başlık kullanımı sayesinde içeriğinizi parçalara bölebilirsiniz. Böylece içeriğinizi takip eden okuyucular yorulmayacak ve isterlerse talep ettikleri bilgiyi ara başlıkların bir tanesinden alıp siteden ayrılabilecektir. Bu da sitenizin çok fazla kullanıcıya ulaşmasını ve onlara kaliteli bir hizmet vermenizi sağlar.

Hem Orijinal Hem Çekici İçerikler Bulun!

Sitenizde yer vereceğiniz içerikleri seçerken de titiz davranmanız gerekiyor. Seo hizmeti sunan firmalar her zaman size özgün içerikler oluşturabilir. Ancak bu içeriklerin başlıklarını ve konularını iyi belirlemek gerekiyor. Bu konuda inisiyatif alarak konuları kendiniz belirleyip başlık yazabilirsiniz. Sadece bir anahtar kelime ile sipariş verdiğinizde çok daha az ilgi çeken içerikleri karşınıza gelecektir.

Sosyal Medyayı Aktif Bir Şekilde Kullanın!

Yaşadığımız dönemde sosyal medyadan tamamen uzak durmak neredeyse imkansız. İnsanlar bir noktada kendilerini sosyal ağlara teslim ediyorlar. İnternet ile iyi bir ilişkisi olan kişiler içinse sosyal medya olmazsa olmaz etmenlerden bir tanesi. Seo danışmanlığı almadan önce sosyal medyayı işiniz ve web siteniz için kullanmayı öğrenmelisiniz. Böylece sosyal medya hesaplarınızdan insanları sitenize yönlendirebilir ve gerektiğinde sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.


Top