X
X
TRY

Basın Bülteni Servisi

AnasayfaBasın Bülteni Servisi

Basın bülteni, şirketlerin kendileri hakkındaki haberleri medya mensuplarına iletmesinde kullandığı araçlardan en önemlisi olarak gösterilmektedir. Yazılı eserlerde her zaman belirli kurallar ve belirli bir disiplin yer almaktadır. Eğer yazılar bu kural ve disiplinlere uygun olarak yazılmamışsa bu durum, yazının sahibinin itibarını düşürürken medya üzerinde daha değersiz bir hale gelmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden de firmaların basın bültenlerini bu konuda uzmanlaşmış, profesyonel hizmet veren kişi veya içerik medya ajanslarına yazdırması gerekmektedir. Böylece firmanın sektörde kendisini ön plana çıkaracak olan özellikleri en iyi şekilde betimlenerek medya organlarına sunulmaktadır. Bu sayede firmalar kısa süre içerisinde kendisini en iyi şekilde ifade ederek rakiplerinin bir adım önünde yer alırlar.

Basın Bülteni Nedir?

Markaların kendilerini tanıtma konusunda bazen kaygıya düşebilir. Milyonlarca insana kendilerinin nasıl bir marka olduğunu ve hangi özellikleri barındırdıklarını belirtmek oldukça meşakkatli bir iş olarak görülür. Basın bülteni, markaların kurumsal açıdan imajlarını direkt olarak temsil eden bir metin çalışmasıdır. İfade etmek istediği konuyu ve karşıya iletmek istediği bilgileri direkt olarak aktaran ürünlerdir. Basın bültenleri birçok farklı içeriğe sahip olabilirken haber, ürün tanıtımı, bilgilendirme yazısı, röportaj ya da değerlendirme yazısı gibi farklı tarzlarda hazırlanabilmektedir. Bu tarzların tamamında ortak olarak yer alması gereken özellik, içerisinde yer alan bilgilerin hedef kitleyi ilgilendirecek ve bu kitleyi iyi düzeyde bilgilendirecek yazılar olmasıdır.

Basın bültenlerinin bu özellikleri taşıması için uzman kişiler tarafından yazılması doğru olur. Ülkemizde her gün binlerce farklı basın bülteni hazırlanırken bunlar arasından yalnızca ilgi çekici olanlar medya mensupları tarafından kullanılabilmektedir. Bu sebeple de firmaların profesyonel medya organları ile çalışarak basın bültenlerini hazırlamaları ve bu şekilde kendisine medya üzerinde yer edinmeleri gerekmektedir. Minzo Medya, basın bülteni servisi ile kaliteli işler ortaya çıkarırken, firmaların müşterileri ile iletişimlerini en iyi şekilde sağlamaktadır. Medya üzerinde kalıcı bir iz bırakmak ve kısa süre içerisinde çok sayıda insana hitap etmek isteyen firmalar, bu hizmet sayesinde amaçlarına kısa süre içerisinde ulaşacaklardır.

Kimler Basın Bülteni Servisine İhtiyaç Duyar?

Günümüzde tüketicilerin büyük bir çoğunluğu ürünleri satın almadan önce internet üzerinden araştırma yapmayı ve sonrasında ürünler arasından kararını vermeyi tercih ediyor. Bu doğrultuda firmaların internet üzerinde yer almaları ve araştırmalar yapan kişilerin karşısına çıkmaları şarttır. Eğer bir firma, kendi çalıştığı sektörde markalaşmak istiyorsa basın bülteni servisini kullanmak zorundadır. Basın bültenleri aracılığıyla basın organlarına, haber iletimini gerçekleştirmesi ve kendisini en yüksek referans ile birlikte göstermesi gerekmektedir. Firmanın internet ortamındaki duruşu, sektöründeki duruşuna eşdeğer kabul edilmektedir. Bir firma internet üzerinde liderse kendi sektörünün de lider firmaları arasında olduğu düşünülür. Bu durum da çok sayıda müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak adına bu firmaya gelmesi anlamı taşımaktadır.

Basın Bülteni Servisinin Faydaları

Basın bülteni servisini kullanan kuruluşlar, kısa süre içerisinde bunların etkilerini görebilmek ister. Bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkan faydaların bazıları kendisini uzun vadede hissettirirken bazıları kısa süre içerisinde kendisini gösterip işletmeleri memnun etmektedir.

  • Basın bülteni paylaşımları uzun süre medya organlarında kalacağı için sürekli olarak müşteri elde etmeyi sağlayan çalışmalar olarak gösterilmektedir.
  • Medya üzerinde kalıcı bir iz bırakmak ve her zaman kendini hatırlatmak isteyen firmalar için çok büyük önem taşır.
  • Marka değerini arttıran bir etmendir ve markanın insanlar tarafından bilinirliğini her geçen gün arttıran bir hizmettir.
  • Medya sektöründe yapılan çalışmalarda zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır.
  • Son derece düşük bir bütçe ile birlikte birçok çalışmayı kontrol altında tutmayı ve çok sayıda insana ulaşmayı sağlamaktadır.
  • Arama motoru için yapılan SEO çalışmalarına destek vermektedir.
  • Firmanın sahip olduğu sosyal medya hesaplarının takipçi sayısının artmasını sağlar.
  • Firmanın orijinal web sitesinin ziyaretçi sayısını arttırmaktadır.
  • Kuruluşun çok daha güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Bu faydaların tamamı, firmaların profesyonel medya kuruluşları ile iletişime geçtikten sonra basın bülteni servisini kullanmaya başlaması ile gerçek olmaktadır. Minzo Medya, basın bülteni servisini Türkiye’de 1,000 adet farklı internet sitesi yayıncısına, yüzlerce yerel ve ulusal gazete ve de birçok dergi yayıncısına sahip olup, medyaya iyi bir şekilde kullanan firmalardan birisi olurken sayısız markayı bu hizmeti ile daha üst sıralara taşımış ve sektörde çok iddialı bir hale getirmiştir.


Top